[Návod] Tipy a triky pro začátečníky

tipy a triky - raid - uvod

Zdravím válečníku! Chceš se pustit do bitvy, ale nevíš jak začít? Sepsali jsme pro tebe několik tipů do hry RAID: Shadow Legends. Tento návod ocenění hlavně začátečníci, ale ani pokročilý hráči by je neměli vynechat. Začneš s nimi jako silný hráč hned o začátku, což se ti nakonec vyplatí v pozdější fázi hry. Také ti řekneme, co za začátku hry rozhodně nedělat a čemu se máš vyhnout. Tak jdeme na to?

Co je důležité dělat?

Připrav se na pořádné dobrodružství!

V první řadě se připrav na pořádné dobrodružství! RAID: Shadow Legends tě vezme na grandiózní cestu světem hrdinů, ale i nepřátel. Budeš sbírat hrdiny, ze kterých postavíš armádu. Ti pak musí zbavit zemi nepřátel, kteří ji zužují a zachránit říši Telerie. 

Zorientuj se v systému Affinity

Ve hře jsou čtyři typy tzv. spříznění – afinit, nebo charakteristik. Abys mohl uspět, musíš jim všem porozumět. První tři afinity existují ve vzájemné rovnováze, zatímco čtvrtá nenabízí žádné zvláštní výhody nebo nevýhody oproti ostatním.

Magie (Magic) (modrá): poráží Spirit (zelená), slabá proti Force (červená);

Duchovní (Spirit) (zelená): poráží Force (červená), slabá proti Magic (modrá);

Síla (Force) (červená): poráží Magic (modrá), slabá proti Spirit (zelená);

Void (Neutrální) (fialová): žádná výhoda, ale také žádná slabost

Tyto vztahy si dobře zapamatuj a pochop – pokud ti nejsou jasné, zeptej se v komentářích. Jejich spříznění a vzájemné ovlivňování je totiž často rozhodujícím faktorem v boji.

Afinity ve hře RAID: Shadow Legends

Vypni si Auto Battle mód, jestli zkoušíš nově získané hrdiny

S rozvojem hry se stávají věci techničtějšími, komplikovanějšími a obtížnějšími, a je tedy zásadní, abys rozuměl tomu, jak fungují jednotlivý členové týmu hrdinu společně – jako tým. 

Abys mohl plně ocenit vlastnosti nového hrdiny, kterého získáš a jak může ovlivnit tým hrdinů a jeho schopnosti v týmovém boji, musíš porozumět dovednostem nového hrdiny. Zkratka, musíš vědět, čím konkrétní hrdina může pomoci tvému týmu.

Udělej si čas na zvládnutí jeho dovedností, a doveď ho do bitvy v manuálním režimu. Nezapomeň se také podívat na schopnosti hrdiny na kartě Dovednost v profilu. Můžeš se také podívat do databáze a zkontrolovat schopnosti hrdiny, které dosud nemáš a zjistit tak, jak se může hrdina rozvíjet dál.

Než se pustíš do dungeonu, projdi si celou kampaň

V základní kampani toho lze získat hodně – od zkušeností, po speciální předměty, ještě více si můžeš odemknout dalším (opakovaným) hraním kampaně.

Neboj se opakovat stejnou část kampaně, abys ještě více upevnil sílu svého týmu a postupoval po kritické cestě k řešení záhad a nebezpečí světa, pokud budeš pravidelně postupovat kampaní, naučíš se lépe hru a potenciál tvých hrdinů, což se ti později může vyplatit.

Vybavením hrdinů předměty z kampaně také usnadní postup v pozdější fázi hry v kobkách, kde pak získáš ještě lepší výbavu. Proto je ze začátku hry nejlepší dungeony ignorovat, dokud kampaň téměř nedokončíš. Až poté se pusť do dobrodružství v dungeonech.

Projděte si postupové mise (Progress Missions)

Pro ty, kteří mají pocit, že je výukový program příliš krátký, mohou být Progress Missions velkou pomocí. Tyto pečlivě upravené mise jsou navrženy se záměrem naučit a přiblížit ti všechny systémy, které v RAIDu jsou. Nabízejí také věcné odměny za dokončení! Přemýšlej o nich jako o volitelném rozšířeném výukovém programu, které ti ale doporučujeme projít.

Postupové mise v RAID: Shadow Legends

Připoj se ke klanu, který se ti líbí

Mnoho hráčů má velký zájem připojit se ke klanu okamžitě a připojí se k jakémukoli náhodnému klanu – to je ale chyba. I když výhody vstupu do klanu mohou být lákavé, doporučujeme vydržet, dokud nepochopíš smysl klanu a společného hraní.

Pokus se najít klan s lidmi, kteří s tebou budou chtít více hrát, nebo podat pomocnou ruku novému hráči v klanu a hrát s ním. Dej si záležen na výběru klanu, který má dobrou komunitu hráčů. Vybrat správný klan je jedním z nejdůležitějších tipů RAID: Shadow Legends, které ti můžeme nabídnout.

Přehled klanů ve hře

Získej tříhvězdičkové hodnocení v misích

Velká část grindu je založená na získání tříhvězdičkového hodnocení při dokončení mise. Toto pravidlo se váže ke všem misím v kampani. Hráči získávají lepší odměny za to, že při každé misi získají vyšší počet hvězd. 

Když se znovu pustíš na misi a zkusíš získat tříhvězdičkové hodnocení kampaně, získáš více a hlavně lepších odměn. Hra tě také odměňuje na základě tvého celkového počtu získaných hvězd, takže čím více hvězd můžete během své cesty kampaní získat, tím lépe.

Vybavte své šampiony kompletními soupravami

Díky jednomu ze systému je pro hráče klíčové vybavit hrdiny správnou sadu vybavení pro danou misi. Chytří hráči si vyberou konkrétní hrdiny, které vybaví určitou sadou, která se k němu hodí. Například vybaví hrdinu typu tank výbavou zvyšující počty HP nebo zajistí, aby „squishy“ hrdinové měli více předmětů které ostatním berou život (tzv. life-steal itemy), což může být v bitvě obrovský rozdíl, oproti špatně vybaveným hrdinům.

Často vylepšuj své vybavení

Aby byla veškerá nasbíraná výbava ještě výkonnější, můžete každou položku upgradovat na maximální úroveň +16. Při postupném vylepšování odemykáte bonusové statistiky pro každé čtyři upgradované stupně. Tento systém umožňuje vylepšovat i běžné předměty, do nichž můžete investovat své mince. Pokud budete pokračovat ve zlepšování předmětů, měli byste se brzy dostat k více vzácnějším a lepším předmětům.

V rané hře neupgraduj výbavu nad +12. Proces upgradu se stává poměrně nákladným, tím jak je zlepšuješ svoje itemy, takže bys zbytečně plýtval drahocennými zdroji tím, že ponoříš příliš mnoho stříbra do výstroje, kterou brzy zahodíš, protože ji překoná nová, která ti padne za splnění mise, nebo z kořisti. 

Pamatuj také, že rukavice, brnění na hrudi, boty, prsteny, amulety a prapory mohou mít několik primárních statistik. Měj tedy farmu se správnými primárními statistikami, nejen správně nastavený bonus.

Vylepšení jednoho z itemů ve hře

Bavte se, spřátelte se!

I když herní příběh může trvat relativně delší dobu, RAID je v jádru zábavný a komplexní zážitek. Je důležité spolupracovat se svými spoluhráči na dobrodruzích, diskutovat o základních strategiích a nakonec se spřátelit. Můžeš použít herní chat, připojit se k hvězdnému klanu nebo oslovit ostatní hráče na našem oficiálním Discordu.

Podívej se, jací hrdinové padají v jednotlivých kapitolách kampaně

Jakmile dokončíš určité fáze kampaně, několik šampionů ti může padnout jako odměna a mnoho z nich může být velmi užitečných v některých složitějších částech hry. 

Pokud bojuješ s konkrétním úkolem nebo bitvou, podívej se, kteří šampioni ti mohou být v kampani k dispozici. Jeden z nich může být přesně to co v konkrétní bitvě zrovna potřebuješ, aby tvoje armáda byla vymazlená! 

Chceš-li zjistit, kteří šampioni padají ve které kapitole kampaně, podívej se na obrazovku kořisti na levé straně obrazovky, když otevřeš kapitolu kampaně.

Zlepšuj hrdiny s nízkou vzácností

Při hodnocení hrdiny budeš muset obětovat další hrdiny stejné hodnosti. Dávej však pozor a nepospíchej. Pokud se zbavíš hrdinů, které možná budeš později potřebovat, budeš toho litovat. Místo toho je posuň o úroveň výš a použij je místo toho jako oběti!

Co rozhodně nedělat!

Dostáváme se k tomu nejdůležitějšímu…

Výborně! Jsi u konce prvního dílu co dělat a nedělat ve hře RAID: Shadow Legends, doufáme, že pro tebe byly tipy užitečné a že se z nich poučíš a zlepšíš se ve hře.

Měj na paměti tyto kroky a hlavně nedělej zmíněné věci počátečních fází. Za chvíli z tebe bude mistr války!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest